Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • The Menu

  • Fall

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Silver Skates

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • Summerland

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Cheer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Everybody’s Everything

    ★★★½