RSS feed for Madison
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Rampage: President Down

Rampage: President Down

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Teacher

Teacher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Edit this entry  
31
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Horns

Horns

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Edit this entry  
21
XX

XX

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amber Alert

Amber Alert

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry