RSS feed for Madison

Madison has watched 67 science fiction films.

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • The 5th Wave

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Containment

    ★★½

  • The Lobster

    ★★

  • Circle

    ★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★½

  • Super 8

    ★★★

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

    ★★★½

  • 9

    ★★½

  • WALL·E

    ★★★½

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★½

  • The Butterfly Effect

    ★★★½

  • Independence Day

    ★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½