RSS feed for Madison
  • Tomb Raider

    ★★

  • Death Wish

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Open House

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Dismissed

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Cargo

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • 1922

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • The Confession Tapes

    ★★★★

  • The Upside

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • American Assassin

    ★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Glass Castle

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • The Most Hated Woman in America

    ★★★

  • Bill Nye: Science Guy

    ★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • I Am Jane Doe

    ★★½

  • Bottom of the World

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • XX

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Walking Out

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • Sherlock: The Lying Detective

    ★★★★

  • Sherlock: The Six Thatchers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★½