• Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • False Positive

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★½

  • kid 90

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Tentacles

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Life in a Year

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Blithe Spirit

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Love, Guaranteed

  • The New Mutants

    ★½

  • Class Action Park

  • Words on Bathroom Walls

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics