Sort by

mads has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olympic Dreams

Olympic Dreams

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Edit this entry  
03
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry