Manny Liotta🍒 has logged 274 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Woodshock

Woodshock

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry