Manny Liotta🍒 has logged 19 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry