Sort by

Manny Liotta🍒 has logged 400 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
86'd

86'd

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walkabout

Walkabout

1971
×
Read the review Edit this entry  
23
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry