• The Batman

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Child's Play

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • The Mummy

    ★★

  • Filmworker

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★