Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Edit this entry  
24
The Farm

The Farm

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
Edit this entry  
18
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
They/Them

They/Them

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Shattered

Shattered

2022
×
Edit this entry  
03
#Horror

#Horror

2015
×
½
Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Master

Master

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry