rebecca has logged 43 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Night Stand: Flight of the Conchords

One Night Stand: Flight of the Conchords

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry