RSS feed for Mark

Mark has logged 218 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ethel & Ernest

Ethel & Ernest

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Aaaaaaaah!

Aaaaaaaah!

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry