• Not Okay

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Umma

  • No Exit

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • The Alpinist

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

  • Run

  • Enola Holmes

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

  • K-12

  • Joker

  • Seberg

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

  • Straight Up

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Someone Great

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Glass

  • Escape Room

    ★★★

  • Then Came You

    ★★★

  • The Haunting of Hill House