Sort by

Mads has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jonatan Spang: Spark i Løgsuppen

Jonatan Spang: Spark i Løgsuppen

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Exit

Exit

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Restless Souls

Restless Souls

2005
×
★½
Edit this entry  
19
Cutterhead

Cutterhead

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Horrible Woman

A Horrible Woman

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Shelley

Shelley

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jonatan Spangs Danmark

Jonatan Spangs Danmark

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jonatan Spang: Typical

Jonatan Spang: Typical

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★½
Edit this entry