Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Mads Madsen

Mads Madsen

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Mads
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Mads’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Simon Talbot: Danish Invasion

    Simon Talbot: Danish Invasion 2020

    ★★ Watched by Mads Madsen 20 Sep 2021

    Number of times i laughs of Simon Talbot maybe 8

    Number of Simon Talbots laugh of him self INFINITY

  • Passenger 57

    Passenger 57 1992

    ★★★ Watched by Mads Madsen 23 Jan 2021

    "Always bet on black" 🤘

  • Con Air

    Con Air 1997

    ★★★ Rewatched by Mads Madsen 16 Jul 2020

    Cy... Onara! ❤️

  • The Fanatic

    The Fanatic 2019

    ½ Watched by Mads Madsen 28 Jun 2020

    💩

  • Outlaw King

    Outlaw King 2018

    ★★★½ Watched by Mads Madsen 21 May 2020

    Outlaw King>Braveheart

  • The Spy Who Loved Me

    The Spy Who Loved Me 1977

    ★★★½ Rewatched by Mads Madsen 29 Mar 2020

    ,

  • Die Hard

    Die Hard 1988

    ★★★★★ Rewatched by Mads Madsen 15 Jul 2018

    30 years anniversary and still the best action movie of all time

  • Reservoir Dogs

    Reservoir Dogs 1992

    ★★★★½ Rewatched by Mads Madsen 28 Jun 2018

    Drink every time thay say FUCK or a color FUCK YOU QUENTIN!!

  • Memento

    Memento 2000

    ★★★★★ Watched by Mads Madsen 02 Mar 2017

    www.youtube.com/watch?v=t8-miTuXkOE

  • Scary Movie 5

    Scary Movie 5 2013

    ½ Watched by Mads Madsen 21 Jun 2016

    Worst movie ever

  • Pan

    Pan 2015

    ★½ Watched by Mads Madsen 29 Jan 2016

    Garrett Hedlund was great

  • Real Steel

    Real Steel 2011

    ★★★ Watched by Mads Madsen 04 Dec 2015

    Rocky goes robot

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro