• Speak No Evil

  • Checkered Ninja 2

    ★★★★

  • The Pact

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Buster Oregon Mortensen

  • Friends: The Reunion

  • The Marco Effect

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Wild Men

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • A Taste of Hunger

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Persona Non Grata

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Flee

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Oh, To Be a Butterfly

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • Erna at War

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★½

  • Antebellum

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Good Traitor

    ★★★½

  • Breeder

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • I Know This Much Is True

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Day We Died

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Klovn the Final

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • His House

    ★★★½