RSS feed for mads ⚡️
  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Them That Follow

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • A Christmas Prince

  • Coco

    ★★★★★

  • American Satan

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • American Made