Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildflower

Wildflower

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boo, Bitch

Boo, Bitch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry