• Irma Vep

  • Big Time

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • House Comes with a Bird

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Under the Christmas Tree

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Laureate

    ★★★

  • Road Runner

  • 1987

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★

  • The Souvenir: Part II

  • The Worst Person in the World

    ★★★★