Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Impossible Voyage

The Impossible Voyage

1904
×
Edit this entry  
27
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
Edit this entry  
16
Given

Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Given

Given

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Cadaver

Cadaver

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Maschile singolare

Maschile singolare

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mess You Leave Behind

The Mess You Leave Behind

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
03
Loose Cannons

Loose Cannons

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
50/50

50/50

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Our Father

Our Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Volare

Volare

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hollywood

Hollywood

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Am Tempesta

I Am Tempesta

2018
×
Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Goddess of Fortune

The Goddess of Fortune

2019
×
★★★★★
Edit this entry