max has logged 36 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cutlass

Cutlass

2007
×
Edit this entry  
12
9 Kisses

9 Kisses

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once and Forever

Once and Forever

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★½
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Equals

Equals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Titan

The Titan

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry