max has logged 26 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alexander

Alexander

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wasp

Wasp

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry