Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bubble

Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mina-Anud

Mina-Anud

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Signal Rock

Signal Rock

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iska

Iska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adam by Eve: A Live in Animation

Adam by Eve: A Live in Animation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★½
Edit this entry