Sort by

magallanes has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cuddle Weather

Cuddle Weather

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Beautiful You

Crazy Beautiful You

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
025 Sunset Red

025 Sunset Red

2016
×
Edit this entry  
28
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winter's Night

Winter's Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heart

Heart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Luminous People

Luminous People

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ashes

Ashes

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Day After Valentine's

The Day After Valentine's

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Filipiñana

Filipiñana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sunrise in My Mind

Sunrise in My Mind

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read prior review Edit this entry  
05
Dear to Me

Dear to Me

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Live in Cloud Cuckoo Land

Live in Cloud Cuckoo Land

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
New Abnormal

New Abnormal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
How to Die Young in Manila

How to Die Young in Manila

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Balangiga: Howling Wilderness

Balangiga: Howling Wilderness

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
ABNKKBSNPLAKo?!

ABNKKBSNPLAKo?!

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Meet Me in St. Gallen

Meet Me in St. Gallen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bacchus Lady

The Bacchus Lady

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry