Sort by

magallanes has logged 41 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
Read prior review Edit this entry  
30
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry