Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Father Christmas Is Back

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Saloum

    ★★½

  • Attica

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Trip

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • The App That Stole Christmas

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Badger

    ★★★½

  • Meow or Never

    ★★★★½

  • Nearsiders

    ★★★

  • Holly

    ★★★★½

  • Something Borrowed

    ★★★★★