Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Baggage Claim

Baggage Claim

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Jobs

Jobs

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Last Exorcism Part II

The Last Exorcism Part II

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
04
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Internship

The Internship

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Earth

After Earth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Edit this entry