RSS feed for John (Magic Rat Movies)

John (Magic Rat Movies) has logged 458 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pool

The Pool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Savageland

Savageland

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Furies

The Furies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Murphy's Law

Murphy's Law

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★½
Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nightshooters

Nightshooters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Apprentice to Murder

Apprentice to Murder

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captive State

Captive State

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Children

The Children

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Killing Kind

The Killing Kind

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry