RSS feed for John (Magic Rat Movies)

John (Magic Rat Movies) has logged 585 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Snake Pit and the Pendulum

The Snake Pit and the Pendulum

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★★
Edit this entry  
08
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Domino

Domino

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Francesca

Francesca

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hillside Strangler

The Hillside Strangler

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
13 Graves

13 Graves

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sender

The Sender

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Siren

The Siren

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Ravagers

Ravagers

1979
×
★★★
Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Mara

Mara

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Book of Monsters

Book of Monsters

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★
Edit this entry