• Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★½

  • The Turning

    ★★★

  • Disturbing the Peace

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Yummy

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Trauma Center

    ★★

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Here Comes Hell

    ★★★½

  • Primal

    ★★½

  • Midway

    ★★★

  • The Honeymoon Phase

    ★★

  • Beast No More

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★★★½

  • Trick

    ★★★

  • Kill Chain

    ★★

  • Impetigore

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

  • Two Heads Creek

    ★★★

  • Blood Vessel

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • 10 Minutes Gone

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Madness in the Method

    ★★½

  • Fractured

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Mary

    ★★½

  • She Never Died

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Lucky Day

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • The Beach House

    ★★½

  • Candy Corn

    ★★

  • Artik

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ravage

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Gundala

    ★★★