RSS feed for Magico
  • Capone

    ★½

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • LA Originals

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Pavarotti

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Lorena

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Elephant Queen

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★½

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★