RSS feed for Magico
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Capone

Capone

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Micky Flanagan: Live - Back In The Game Tour

Micky Flanagan: Live - Back In The Game Tour

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★½
Edit this entry  
13
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
LA Originals

LA Originals

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
Edit this entry  
05
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Edit this entry  
05
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lou

Lou

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★
Edit this entry  
05
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
The Notorious

The Notorious

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Micky Flanagan - An' Another Fing Live

Micky Flanagan - An' Another Fing Live

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Micky Flanagan - An' Another Fing Live

Micky Flanagan - An' Another Fing Live

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Edit this entry  
06
Micky Flanagan - An' Another Fing Live

Micky Flanagan - An' Another Fing Live

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Legend

Legend

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry