RSS feed for Magico

Magico has logged 159 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Carry On Camping

Carry On Camping

1969
×
★½
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★½
Edit this entry  
01
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Blow

Blow

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lost in London

Lost in London

2017
×
★½
Edit this entry  
31
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★½
Edit this entry  
15
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Edit this entry