RSS feed for Magico

Magico has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Twelfth Man

Twelfth Man

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★
Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Edit this entry  
03
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Yardie

Yardie

2018
×
★★★
Edit this entry