Sort by
  • Mean Girls

    ★★★★

  • Wonka

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Creator

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★★

  • NYAD

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Rustin

    ★★

  • El Conde

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★