• Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Storks

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

  • Gone Girl

    ★★★★

  • This Is What Winning Looks Like

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Incendies

    ★★★★

  • TAILENDERS

    ★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • Love Exposure

    ★★★★★

  • Quantum of Solace

    ★½

  • Ponyo

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

  • Zodiac

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • High School Musical

    ★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★

  • Shrek 2

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Kung Fu Hustle

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★½

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★½

  • Ichi the Killer

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★½