sara has logged 603 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry