sara has logged 73 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Numbered

Numbered

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Sideways

Sideways

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hedgehog

The Hedgehog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry