Sort by
  • Knives Out

    ★★½

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • American Made

    ★★★

  • Hot Doug’s: The Movie

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Night Of

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★

  • Lemonade

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Weiner

    ★★½

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Macbeth

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Amy

    ★★½

  • The Lobster

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Too Many Cooks

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★

  • John Wick

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • Lucy

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Cosmos

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Her

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★½

  • Gravity

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Pacific Rim

    ★★½

  • Now You See Me

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Looper

    ★★★½