Sort by
  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Master

    ★★½

  • Argo

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Brave

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★

  • Avatar

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

  • District 9

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

  • Moon

  • In the Loop

  • (500) Days of Summer

  • Slumdog Millionaire

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • Synecdoche, New York

  • Iron Man

  • Man on Wire

  • The Wire Odyssey

  • There Will Be Blood

  • Into the Wild

  • Juno

  • Ratatouille

  • No Country for Old Men

  • The King of Kong: A Fistful of Quarters

  • Superbad

  • Zodiac

  • Hot Fuzz

  • Casino Royale

  • The Prestige

  • Children of Men

  • Pan's Labyrinth

  • Planet Earth

  • Little Miss Sunshine

  • V for Vendetta

  • Brokeback Mountain

  • Batman Begins

  • Grizzly Man

  • Long Way Round

  • Spider-Man 2

  • Shaun of the Dead

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Big Fish

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Lost in Translation

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • 25th Hour

  • Catch Me If You Can

  • Adaptation.

  • The Ring

  • Punch-Drunk Love

  • City of God

  • Spider-Man

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Ocean's Eleven

  • Monsters, Inc.

  • The Royal Tenenbaums

  • Shrek

  • Moulin Rouge!

  • Amélie

  • Hedwig and the Angry Inch