cara has logged 18 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry