RSS feed for Magnusp
  • The Invisible Man

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • 3 from Hell

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Rabid

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Wounds

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting

    ★★★

  • The Dead Center

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Cam

    ★★½

  • Calibre

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • The Raft

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Secret Santa

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Annihilation

  • Mosaic

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Piercing

    ★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Open House

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Day of the Dead: Bloodline

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Marrowbone

    ★★

  • Jigsaw

    ★★