Sort by

Adi has logged 42 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shyam Singha Roy

Shyam Singha Roy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Champions

National Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jathi Ratnalu

Jathi Ratnalu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luck by Chance

Luck by Chance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
home is where, in chicago 2021 [a poem]

home is where, in chicago 2021 [a poem]

2021
×
Read the review Edit this entry