RSS feed for Mahshad
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Cam

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Dark Room

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • My Days of Mercy

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Rough Night

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Mummy

    ★★