RSS feed for Mahshad
  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Drowning Love

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Below Her Mouth

    ★★½

  • Antiporno

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★½

  • The Shallows

    ★★★

  • The BFG

    ★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • Elle

    ★★★½

  • The Salesman

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★

  • Life and a Day

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • Urge

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • First Girl I Loved

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • By the Sea

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Legend

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★

  • Fantastic Four

    ★★

  • Tag

    ★★★★★

  • Paper Towns

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • San Andreas

  • Love

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • The Sea of Trees

    ★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★