RSS feed for Mahshad
  • The Age of Adaline

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★½

  • Run All Night

    ★★

  • Chappie

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Brooklyn

    ★★½

  • Knock Knock

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • If I Stay

    ★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • Lucy

    ★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • Maleficent

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • A Girl at My Door

    ★★★

  • Breathe

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • In Your Eyes

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Non-Stop

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Patema Inverted

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • About Time

    ★★★½

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • The Great Beauty

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Oblivion

    ★★★½

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★

  • Warm Bodies

    ★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Taken 2

    ★★½

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • ParaNorman

    ★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★½

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Dictator

    ★½

  • The Lorax

    ★½

  • The Flowers of War

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Puss in Boots

    ★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★★

  • A Letter to Momo

    ★★★½