• The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★