Sort by
  • X

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Exterior/Night

    ★★★★★

  • My Favourite Fabric

    ★★★★★

  • Rupture Divine

    ★★★★

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Farce

    ½

  • On Body and Soul

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • In the Last Days of the City

    ★★★★

  • Antibirth

    ½

  • Son of Saul

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • Villa 69

    ★★★★½

  • The Green Inferno

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Omar

    ★★★★★

  • Moebius

    ★★★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★½

  • Pietà

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Prince of the Seas

    ★★★★★

  • Triangle

    ★★★★★

  • Polytechnique

    ★★★★½

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • 3-Iron

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Cabin Fever

    ★★

  • Bad Guy

    ★★★★★

  • A Cultural Film

    ★★★★★

  • Dancer in the Dark

    ★★★★★

  • The Isle

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★

  • The Idiots

    ★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★

  • Breaking the Waves

    ★★★★½

  • The Asphalt Kings

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • The Addiction

    ★★

  • A Hot Night

    ★★★★

  • Naked

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★

  • Ice Cream in Glim

    ★★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★★★

  • The Ghoul

    ★★★★★

  • Eyes Never Sleep

    ★★★★½

  • Possession

  • Empire M

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Peeping Tom

    ★★★★½

  • Cairo Station

    ★★★★★