Sort by

Felipe has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lotte

Lotte

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Jupiter & Europa

Jupiter & Europa

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Given: The One on the Flip-Side

Given: The One on the Flip-Side

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry